Özel Portföy Yönetimi ile dalgalı piyasalarda işi uzmanlarına bırakın…

Turkish Portföy Yönetimi, risk anlayışınız çerçevesinde piyasalarda pozisyon almayı görev edinirken, getiri beklentinizi gerçekleştirmeye çalışır.

Turkish Yatırım A.Ş’nin deneyimli ekibi ile birlikte belirlediğiniz yatırım araçlarına, belirlediğiniz portföy oranları ile yatırım yapılarak, size özel portföy yönetimi stratejisi uygulanır. Portföy yönetimimiz, karşılıklı olarak belirleyeceğimiz benchmark (karşılaştırma ölçütü) hedefininin üzerinde getiri sağlamaya çalışır. Piyasaların dalgalı olduğu dönemlerde ise, portföy değerinin korunmasına önem gösterilirken, portföyün karşılaştırma ölçütünün üzerinde performans göstermesi her zaman ana hedef olarak görülmektedir.

Sürekli olmamak kaydıyla portföy sahibinin vereceği özel yatırım kararları doğrultusunda, yatırım araçları ve portföy oranlarında değişikler yapılabilir. Kişiye özel yönetim anlayışı çerçevesinde portföy sahibi bu şekilde portföy yönetimimizin de bir parçası olur.

Portföy sahibi kendi ihtiyaç ve isteği doğrultusunda istediği zaman portföy yönetiminde olan parasının tamamını ya da bir kısmını çekebilir.

Turkish Yatırım olarak amacımız komisyon odaklı değil başarı odaklı portföy yönetimi faaliyeti gerçekleştirmektir. Karşılaştırma ölçütü üzerinde bir getiri sağlanması durumunda benchmark getirisini aşan kısım üzerinden belirli bir orandan başarı primi tahsil edilir. Portföy yönetimiz sadece başarı karşılığında getirinizden pay alır.

Özel Portföy Yönetimi Hizmetinden Kimler Yararlanabilir.

Portföy büyüklüğü 100.000 TL ve üzerinde olan bireysel ve kurumsal yatırımcılar Yatırım araçları tercihlerini vade, risk ve getiri ölçütleri doğrultusunda en iyi şekilde değerlendirmek isteyenler Para ve sermaye piyasaları konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmayıp, uzman görüşüne ve yönetimine ihtiyaç duyan, İş yoğunluğundan dolayı birikimlerini yönetmek için zamanı olmayan ve profesyoneller ile çalışmak isteyenler

Özel Portföy Yönetiminden Nasıl Faydalanabilirsiniz?..

Portföy yönetimi hizmetinden yararlanılabilmesi için öncelikle Portföy Yönetim Sözleşmesi imzalanması gerekmektedir. Portföy Yönetimi hizmetinde risk-getiri beklentisinin belirlenmesi için yatırımcı ile beraber bir karşılaştırma ölçütü (benchmark) belirlenir. Karşılaştırma ölçütü yatırımcının portföy yönetimi sonunda hedeflediği getiriyi gösteren bir ölçüttür. Bu ölçüt bir yatırım endeksi olabileceği gibi bir yatırım ürünü de olabilir. Portföy yöneticilerimiz, yatırımcıların birikimleriyle yatırımcılar hesabına, yatırımcıların belirlemiş olduğu risk – getiri tercihi doğrultusunda çeşitli sermaye ve para piyasası araçlarına yatırım yapar.

Detaylı bilgi ve hesap açmak için bizi 315 10 00 numaralı telefondan arayabilirsiniz…

Özel Portföy Yönetimine Yatırım Yapmanın Avantajları

Konusunda uzman ve deneyimli kişilerce profesyonel yönetim,
Yurtiçi ve yurtdışı piyasaların devamlı izlenerek, gelişmelere göre etkin bir şekilde karar alma ve uygulama süreci
İlgi ve zaman maliyetine katlanmadan birikimlerinizi değerlendirme imkanı
Farklı yatırım araçlarına yatırım yaparak belirli oranda riskin dağıtılması
Risk ve beklentilerinizi dikkate alarak optimum getiriyi hedefleyen yönetim anlayışı
Araştırma desteği ve kollektif çalışma sayesinde en uygun yatırım kararlarının alınması
Düzenli bilgilendirmelerle sürekli bilgi akışı.

Portföy Yönetim Süreci Mekanizması

Dönem sonunda portföy yönetiminin performansını ölçmek amacıyla, yatırımcının risk/getiri beklentisi dikkate alınarak, yatırımcının hedeflediği getiriyi gösteren bir “karşılaştırma ölçütü” belirlenmektedir.
Karşılaştırma ölçütü, KYD endeksleri ve İMKB hisse senedi endekslerinden yatırım stratejisine uygun ağırlıkta belirlenmektedir.
Müşteri ile portföy yönetim sözleşmesi imzalanmaktadır.
Yurtiçi ve yurtdışındaki, ekonomik ve politik gelişmeler ile bu gelişmelerin olası sonuçlarının piyasalar üzerinde yaratacağı etkiler, araştırma bölümünün desteğiyle analiz edilmektedir. Doğru ve zamanında alınan yatırım kararlarıyla, belirlenen ölçütler dahilinde yatırımcıya benchmark’ın üzerinde bir getiri sağlanmaya çalışılmaktadır.
Yatırım stratejisi, yatırımcının isteğiyle dönem içerisinde piyasa koşulları doğrultusunda yeniden değerlendirilerek değiştirilebilmektedir.
Portföyün performansı belirli periyotlar dahilinde müşterilere raporlanmaktadır.

22/11/2019

Para Piyasaları

Fiyat/Oran%Değ
Gecelik Repo13,878,36
Gösterge Tahvil11,86-1,74
USDBond10Years2,862,78

Serbest Döviz Piyasası

CinsAlışSatış
DOLAR5.6945.696
EURO6.296.295
STERLİN7.31627.3529
YEN5.235.26
Özel Raporlar
KARBON PİYASALARI (16/03/2010)
KARBON PİYASALARI (16/03/2010)